Комунальний дошкільний навчальний заклад № 31 м. Макіївка








Про безопасность и взрослым и детям

Про безпеку і дорослим і малим

 

 

 

 

Дитячий травматизм: як уберегти дитину?

 

Дитячий травматизм здається неминучим злом, особливо в літній період – на канікулах важко контролювати дитину і захищати її від небезпек. Насправді, більшості травм і небезпечних ситуацій можна уникнути. І профілактика дитячого травматизму природно, лягає на плечі батьків і вихователів.

Дитячий травматизм поширений куди більше, ніж травматизм дорослих, і це не дивно. Діти дуже допитливі, намагаються активно пізнавати навколишній світ. Але при цьому життєвих навичок у них ще мало, і вони не завжди уміють оцінити небезпеку ситуації. Тому дитячі травми, на жаль, не рідкість.

Дитячий травматизм умовно можна розділити на п’ять типів залежно від місця, де дитина може отримати травму.

  • побутовий (травми, які виникають удома, у дворі, в дитячому саду);
  • вуличний (в першу чергу транспортний, але також і не пов’язаний з транспортом);
  • шкільний;
  • спортивний;
  • інший.

Побутовий травматизм – найпоширеніший, і причина його в більшості випадків – неуважність батьків, які не лише залишають дитину без нагляду, але і залишають в доступних місцях небезпечні для дитини предмети, не закривають вікна і тому подібне

Існує і інша класифікація дитячого травматизму – вікова. У дітей кожного віку – свої особливості розвитку і поведінки, які і обумовлюють найбільш поширені типи травм. Так, в грудному віці (до року) дитячий травматизм найчастіше пов’язаний з заковтуванням сторонніх предметів. Дитина намагається пізнавати світ єдиним доступним йому способом – він чіпає руками предмети, що знаходяться в безпосередній близькості, і намагається тягнути їх в рот.

У віці від року до трьох дитина вчиться ходити і стає дуже рухливим. Тому до травм від заковтуваних предметів додаються травми, пов’язані з падіннями (удари, переломи)травми від гострих предметів, опіки, поразки струмом. Після трьох років допитливість росте, навколишній світ дитини більше не обмежується квартирою, тому вірогідність отримати травму збільшується.

Потім дитина йде в школу, і батьки вже не можуть контролювати його так, як раніше. Додається шкільний і спортивний дитячий травматизм. Сплеск травматизму часто доводиться на підлітковий вік: в цей час дитячий травматизм обумовлений не лише цікавістю і невмінням оцінити небезпеку, але ще і бажанням покрасуватися перед ровесниками, бути не гірше, ніж інші, і безрозсудною сміливістю.

Профілактика дитячого травматизму

Звичайно, повністю викоренити дитячий травматизм неможливо – від нещасного випадку, на жаль, не застрахований ніхто. Але завдання батьків – максимально забезпечити свою дитину. Адже більшість травм відбуваються саме з вини батьків – недоглядали, недообъяснили.

Способи профілактики дитячого травматизму залежать від віку дитини. У грудному віці, наприклад, особливо важливий постійний нагляд. Звичайно, важко устежити за дитиною 24 години в добу, 7 днів в тиждень, але чим молодше дитина, тим важливіше не випускати його з виду. Дитячий травматизм в дитячому віці цілком і повністю на совісті батьків. Немовля ще не знає, що таке “небезпечно”, і пояснити йому це не можна. Отже якщо малюк проковтнув гудзик або – не дай Бог! – випав з коляски, що стояла на балконі, винні батьки.

Дитина росте, починає ходити, гуляти з вами на вулиці, так що тепер ваше завдання – максимально захистити його від травмоопасных предметів. Удома – заховати від нього крихкі і гострі предмети, сірники, нагрівальні електроприлади, хімікати (чистячі засоби, фарби, лаки і ін.). Розетки закриваються спеціальними заглушками. Треба закривати вікна (чи хоч би забезпечити їх міцними сітками) і не підпускати дитину до плити і іншої небезпечної побутової техніки.

Крім того, в цьому віці треба вже учити дитину самостійно визначати міру небезпеки. Розкажіть йому, що сірниками і праскою можна обпектися, ножем – порізатися, а окропом – обшпаритися. У цьому віці діти вже цілком здатні сприймати аргументацію, і краще нехай він дізнається про небезпеку з ваших слів, чим на власному досвіді. Тільки розповідайте спокійно, не потрібно залякувати дитину.

Чим старше стає дитина, тим більшу важливість придбаває пояснення правил техніки безпеки. Коли дитина йде в школу, батьки часто перекладають відповідальність за дитячий травматизм на класних керівників, учителів фізкультури, праці і ОБЖ. Так, під час уроків учителі несуть відповідальність за дитину, але батьки самі повинні ознайомити своє чадо з правилами дорожнього руху і іншими правилами безпеки. Врешті-решт, учитель відповідає за цілий клас, дуже важко устежити за 40 дітьми. У вас же тільки одна дитина – і у ваших силах зробити так, щоб він не намагався вибігти на проїжджу частину або викинути ще що-небудь небезпечне.

Дитячий травматизм – серйозна проблема, але якщо батьки стежитимуть за своєю дитиною і навчать його правилам безпеки, багатьох травм вдасться уникнути

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


/uploads/editor/5173/418038/sitepage_16/files/1_teror.doc

 

/uploads/editor/5173/418038/sitepage_16/files/3_zalozhniki.doc

 

/uploads/editor/5173/418038/sitepage_16/files/4_ugroza_teror.doc

 

/uploads/editor/5173/418038/sitepage_16/files/7_minirovanie.doc

 

/uploads/editor/5173/418038/sitepage_16/files/9_obsch__mesto.doc

 

/uploads/editor/5173/418038/sitepage_16/files/9_evakuaciya.doc

 

 

Важное

Куда звонить если вы стали свидетелем диверсий диверсантов ВСУ Помимо телефона 102 и городских, районных отделов МВД ДНР Вы можете звонить и сообщать о диверсиях по телефонам: (099) 458-71-34; (099) 536-87-28 круглосуточно. Если вы стали свидетелем террористического акта со стороны разведывательно-диверсионной группы (ДРГ) ВСУ помимо телефона 102 и телефонов городских и районных отделов МВД Донецкой Народной Республики, у вас есть возможность круглосуточно позвонить и сообщить об этом по телефонам: 099-458-71-34; 099-536-87-28 – горячая линия ДНР (военная сводка, терроризм, провокации, похищение людей). Также ежедневно с 8:00 до 18:00 работают еще два телефона, указанной горячей линии: 095-660-75-85; 067-183-99-53. Просьба жителей Республики обратить внимание на тот факт, что в последнее время ДРГ во время проведения своих акций применяют так называемые «глушилки». Их действие характерно тем, что в радиусе нескольких десятков метров не работают исходящие вызовы с мобильного телефона. Для осуществления исходящего звонка необходимо выйти из зоны действия данного устройства.
Источник: http://makeyevka.ru/vazhnoe/495-kuda-zvonit-esli-vy-stali-svidetelem-diversij-diversantov-vsu

 

Правила поведения в условиях боевых действий

В связи с активизацией боевых действий, для обеспечения собственной безопасности, следует знать и соблюдать элементарные правила Необходимо заблаговременно сложить самые ценные вещи, документы, деньги в удобную для переноса сумку (рюкзак), сделать запас воды, продуктов и медикаментов, чтобы в случае экстренной необходимости быстро покинуть помещение. Следует определиться с безопасным местом пребывания при попадании в зону обстрела - защитные сооружения гражданской обороны, подвальные помещения жилых домов, первый этаж подъезда с закрытыми оконными проемами между первым и вторым этажом. Помните, если артобстрел уже начался, то нельзя переходить в убежище, которое находится на значительном расстоянии от места проживания. Особое внимание следует уделять детям. Не оставляйте гулять детей на улице без присмотра. Если услышали звуки работы военной техники, следует немедленно уйти с улицы. Не разрешайте детям поднимать или трогать неизвестные предметы – неизвестный предмет может оказаться маячком или взрывным устройством. Не рекомендуется пользоваться наушниками во время пребывания на улице или в транспорте – в наушниках не слышны окружающие звуки, в том числе звуки летящих снарядов, предупреждение об опасности от других прохожих или пассажиров транспорта. Если обстрел застал вас на улице, немедленно лягте на землю – даже бордюр или урна могут укрыть от разлетающихся осколков. Как только наступит затишье, перейдите в укрытие. Отдел гражданской обороны, оборонной и мобилизационной работы
Источник: http://makeyevka.ru/vazhnoe/226-pravila-povedeniya-v-usloviyakh-boevykh-dejstvij

 

 


1
2